fbpx

Hiperaktivite Programı

Birçok çocukta görülmekte olan hiperaktivite bozukluğu;

Dürtülerin kontrol edilmesinde yaşanan güçlükten ileri gelir ve istemsizce yapılan davranışları kapsar.

Başka bir deyişle çocuklarımızın yaşına ve gelişim düzeyine uygun olmayan tehlike doğurabilecek aşırı hareketlilik, ataklık (dürtüsellik) ve dikkat eksikliği belirtileriyle ortaya çıkan bir hastalıktır.

Bu hastalıkla tanışma 3 yahut 4 yaşları olarak gösterilse de belirtilerini daha küçük yaşlarda da hissetmeye başlarsınız.

Peki hiperaktivitenin erkek çocuklarda görülme olasılığı durumunun kız çocuklara oranla 3-4 kat fazla olduğunu biliyor muydunuz?

Bu hastalık için ne kadar erken tanı konulursa o kadar iyi. Çünkü erken tanı ile birlikte erken eğitsel tedavilerimiz daha hızlı sonuçlar elde etmemizi sağlayabiliyor.

Bu süreçte oldukça sabırlı olmalı, planlama alışkanlığı kazanması için ona biraz zaman tanımalı ve diğer çocuklardan faklı (geçerli mazereti) olduğunu unutmamalısınız.

Sabırla çıkacağımız bu yolda kurumumuz adına hiperaktivite sahibi çocuklarınızın hastalık derecelerini en aza indirgeyecek şekilde ve en kısa sürede tedavisinin tamamlanmasını amaçlıyoruz.

Çocuğumuza bırakabileceğimiz en güzel mirasın sağlığı olduğu düşüncesiyle çıktığımız bu yolda tedavilerimizde devlet desteği alınmakla birlikte ulaşım imkânı da sağlamaktadır.

Sizlerin de çocuklarına hiperaktivite tanısı konulduysa ve ne yapacağınızı bilemiyorsanız kurumumuza gelerek hiçbir ücret ödemeden eğitimimizden yaralanabilirsiniz.