fbpx

Fizik Tedavi Programı

Vücudumuzda bazı bölgelerinde oluşan, ameliyat ile tedavi edilmesine gerek kalınmadan düzenli olarak fiziksel araçlarla yapılan ve egzersiz hareketleriyle destek sağlanan tedavi yöntemlerine, fizik tedavi denilmektedir.

Eklemlerde ağrı, kireçlenme, bel tutması, sırt ağrısı gibi rahatsızlıklar için oldukça faydalıdır.

Aynı zamanda fizik tedavi, günümüzde çeşitli ağrıların yaşandığı durumlarda veya felçli hastaların kaslarını güçlendirmek amaçlı tedavilerinde tercih edilen ve doktorlar tarafından önerilen bir tedavi şeklidir.

Belirli bölgelere gerektiği kadar elektrik akımları verilerek, sıcak veya soğuk dokunuşlar yapılarak kişinin rahatsız olduğu ve ağrısının bulunduğu bölgeye belirli miktarda masaj yapılarak uygulanır.

En önemli şeylerden birisi de, kişinin rahatsızlığının tedaviye vermiş olduğu geri dönüştür.

Genellikle fizik tedavilerde; magnetoterapi, ozon tedavisi, traksiyon, mezoterapi, kas güçlendirici, ultrason bu tedavi yöntemleri esnasında kullanılan bazı cihazlar ve uygulamalarıdır.

Fizik tedavileri, rehabilitasyon merkezlerinde bu konuda uzmanlaşmış kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Sizlerin sağlığı için devlet desteği ile çıkmış olduğumuz bu yolda sizde fizik tedavilerinizi ücretsiz bir şekilde yaptırıp eski sağlığınıza yeniden kavuşabilirsiniz.

Bu süreçler de en çok ihtiyaç duyulan ulaşım hizmetini de ücretsiz bir şekilde sağlanmakta olduğunu da bildirmek isteriz.